Fotografie koktejlů Praha

Fotografie jídla

Fotografování jídla může mít mnoho podob. Vždy by ale mělo být dokonalou týmovou prací mezi fotografem a kuchařem.

 

Při fotografování jídla pracuji výhradně na lokaci, kde se jídlo připravuje – v restauraci, v hotelu. Při focení jídla je totiž nutné minimalizovat čas mezi „odstavením z plotny“ a focením. Právě díky tomu vzniká tak autentická a chutná fotografie.

Často se mě klienti ptají, že slyšeli o tom, že se kachna stříká lakem na vlasy aby se více leskla a používají se různé nejedlé roztoky aby dodaly větší vizuální zážitek. Ano, používají ovšem ve většině případů pouze při natáčení filmů, kde je nutné, aby jídlo vypadalo dlouhou dobu čerstvé. Při focení tyto techniky není nutné používat, protože zpravidla netrvá ani minutu, než se jídlo dostane z kuchyně před fotoaparát. Jak je to tedy ve skutečnosti?

 

Reklamní fotograf Praha
Fotografie jídla filip obr
Fotografie jídla filip obr

Jak probíhá práce při focení jídla?

  1. Většinou se na osobní schůzce domluvíme, jak by fotografie měly vypadat. Jaký styl zvolíme. Jídlo v šerosvitu jako od Rembrandta nebo (low-key) nebo pokrmy zalité denním světlem (high-key). Často se stává, že klient už se díval na internetu na jiné fotografie jídla, které se mu líbí. Pak je nejlépe je na schůzce ukázat a můžeme se tomu stylu přiblížit. Rád poradím ale nikomu nevnucuji svoji představu. Pokud chcete fotografie přesně jako z vašeho oblíbeného food blogu, rád je tak nafotím.
  2. Přijedu na místo focení i s technikou a vše zapojím. To trvá maximálně 30 minut. Pak se na „testovacím jídle“ nastaví světla a fotoaparát. To proto, aby už při ostrém focení mohlo být vše rychle a jídlo nám neztrácelo lesk, nevadl salát atd.
  3. Kuchař přinese na fotografický stůl talíř a fotíme. Fotografie se okamžitě zobrazuje na velkém monitoru a proto můžeme s kuchařem vše okamžitě kontrolovat, upravovat kompozici, přidávat lísky na dozdobení. Nemusíte tedy s hrůzou čekat, co vám za týden pošlu ale pokud se Vám fotografie nezdá, ihned vše upravujeme do té doby, než je výsledek perfektní.
  4. Během 7mi dnů Vám zašlu na e-mail fotografie a po jejich odsouhlasení a také případné korektuře také fakturu. Korektury jsou zdarma
Fotografie coffee breaks
Fotografie coffee breaks
Fotografie coffee breaks

Jaké mám reference z focení jídla?

Pokud chcete využít mého know-how z focení ze špičkových podniků, rád Vám pomohu. Napište mi poptávku, budete příjemně překvapeni cenou.

Fotografie koktejlů Praha
Fotografie koktejlů Praha
Fotografie koktejlů Praha

Hilton Prague

Fotografování se světoznámým kuchařem Franco Luise z Itálie. Jeho smysl pro kompozici a hravý styl jsou opravdu výjimečné.

„Filip, I would like to thank you for the great job done for our pictures! Really amazing Thank you Thank you Thank you! Franco“

food photography Praha
food photography Praha
food photography Praha

Kings Court

Fotografování jídla v tomto hotelu a příprava vizuálního konceptu  – tablet menu.

„Filip is very professional, yet still much fun to work together. I can only recommend.“

Josef Schmidt, chef

Fotografie jídla Praha
The Able Butcher food photography

Hotel Paris

Hotel Paris je opravdu výjimečné v mnoha ohledech. Zatím jsem v žádné jiné restauraci nefotografoval na talíři jedlé zlato.

The Able Butcher

Nově otevřená restaurace v pražském hotelu Hilton, která si zakládá na svém poctivém přístupu k pořádným steakům.

Jim Beam, Republica a Captain Morgan

 

Dlouhodobě spolupracuji s reklamními agenturami, které vytváří obsah na sociální sítě pro Jim Beam, Republica a Captain Morgan. Za každou fotografií by se tedy měl skrývat nějaký příběh…

V případě zájmu volejte +420 728 410 416
nebo pište na post@filipobr.com