6 Columbus New York City

Interiérová fotografie

Toužím, aby mé fotografie interiérů byly opravdovým dotekem dokonalosti a divák mohl díky nim  prožít atmosféru místa.

Pokud s k interiérové fotografii přistoupí jako k fotografování mnoha jednotlivých produktů na jednom místě, pak může teprve vzniknout výjmečná fotografie. Fotografování interiérů je totiž naprosto specifickou činností, která je vzdálená na míle od fotografování lidí. Každá místnost obsahuje mnoho textur, barev a povrchů. Dát každému materiálu vyniknout vyžaduje speciální druh nasvícení každého detailu, každé hrany pomocí speciální technologie, která se používá především při filmové produkci. Když je každý detail samostatně nasvícený tak, aby vynikly všechny jeho přednosti, pak teprve může vzniknout dokonalý celek.

6 Columbus New York City

Příprava na fotografování hotelu

Fotografování předchází osobní setkání, kdy společně projdeme všechny prostory a připraví se časový plán, seznam techniky, která se bude používat na jednotlivé lokace a rozpočet na fotografování. Ceny jsou stanovené pevně za jednu fotografii, popřípadě za celek a obsahují v sobě cenu za přípravu fotografování, fotografování i postpodukci. Před focením Vám zašlu check-list přípravy jednotlivých lokací před focením. Tento seznam nám urychlí práci při samotném fotografování. Jedná se o rady, které vycházejí z guidelines nadnárodních hotelových řetězců, se kterými spolupracuji a mohou výrazně pomoci i menším hotelům a resortům dosáhnout na špičkové fotografie i bez potřebného know-how.

Fotograf hotelů

Styling lokací

Styling lokací závisí na velikosti hotelu. Některé hotely mají speciálně vyškolený housekeeping na fotografování hotelů, u menších hotelů, často pomůže krátké setkání se zástupcem pokojové služby před samotným fotografováním, popřípadě když si osoba zodpovědná za fotografování hotelu projde před fotografováním zaslaný chceck-list. Samozřejmostí je dokonale vyžehlené povlečení. Květinová výzdoba se volí spíše decentní v barevnosti, která zpravidla odpovídá komplementární barvě celkového ladění prostoru. Přesné instrukce jak zvolit květinovou výzdobu si domluvíme při obhlídce prostr nebo po e-mailu

Soukroma residence - interierova fotografie

Postprodukce hotelových fotografií

Je třeba pamatovat, že můj fotografický styl vyžaduje náročnou postprodukci, aby mohl být každý detail doveden k dokonalosti. Proto je nutné počítat přibližně s 10-ti dny na postprodukční práce celé fotografické kolekce. V případě, že je nutné některé fotografie získat rychleji (například pro cestovní kanceláře, magazín, billboard,…), lze se domluvit na jejím prioritním zpracování. To je služba zdarma navíc.

Hotel Savoy Westend

Výběr realizací interiérové fotografie hotelů

Augustine hotel  *****

Téměř utajený hotel v samém srdci Malé Strany. Výjimečně luxusní prostory a soukromí přitahují mnoho celebrit. V poslední době zde bydlel například Arnold Schwarzenegger při svém pobytu v Praze. Výrazně doporučuji návštěvu jejich restaurace uprostřed zahrady v uzavřené oblasti kláštera. Zvuk vody z fontány dokresluje nádhernou atmosféru tohoto místa. Celý hotel dýchá duchem kláštera, ve kterém je umístěn a sdílí tedy prostor s členy řádu Augustiniánů.

Luxury Collection Hotel Augustyne Prague - fotografie spa

Hotel Paris  *****

„Hotel Paříž je tak krásný, že jsem z toho celý pryč. Tolik zrcadel a tolik mosazného zábradlí a tolik mosazných svícnů a tak nablýskaných, že připomíná zlatý palác.“ Tak o něm hovoří hlavní hrdina z knihy Obsluhoval jsem anglického krále. Jsem moc rád, že mohu s tímto hotelem dlouhodobě spolupracovat a díky svým fotografiím a videu vtáhnout hosty do atmosféry této pompézní novogotické budovy v samém srdci Prahy.

Hotel Paris lifestyle photography

6 Columbus Hotel Central Park New York

Boutique hotel v samotném srdci Manhattanu. V tomto hotelu je velmi osobitá atmosféra a New York zde prostě cítíte na každém kousku interiéru.

6 Columbus New York City

Raddison Blu Alcron Hotel *****

Raddison Blu Alcron je pětihvězdičkový hotel na Václavském náměstí. V prezidentském apartmá bydleli Bill Clinton nebo rapper Snopp Dog. Raddison Blu Alcron Hotel provozuje přímo v budově dvě restaurace. Alcron je jediná hotelová restaurace v České Republice oceněná Michelinskou hvězdou. Bylo mi ctí stát se prvním fotografem z České Republiky, který fotografoval tento hotel hned po špičce v interiérové fotografii z Ameriky Robertu Millerovi.

Imperial Hotel Prague  *****

Tento hotel nabízí překrásné vybavení, který vyžaduje velice pečlivou techniku nasvícení interiérů. V hotelu Imperiál jsem fotograficky navazoval na práci jiného fotografa a důležité bylo sladit veškeré detaily tak, aby vše vypadalo jako konstantní celek.

Hotel Imperial Prague

Intercontinental Prague  *****

Hotel, ve kterém bydlel Michael Jackson nebo David Copperfield si objednal moji práci. Exteriér hotelu musel být fotografovaný z vysokozdvižné plošiny a hotel nasvícený pomocí specializovaných supervýkonných lamp určených pro film. Velká budova si vyžaduje velká řešení.

 

Hilton Prague  *****

Hotel ve kterém bydlí většina prezidentů cizích zemí, kteří navštíví Českou Republiku. Původně bylo v plánu fotografovat pomocí dronu, na kterém by byl umístěn fotoaparát, nakonec jsme zvolili zcela jinou (a mnohem více vzrušující variantu). Objednali jsme kamion s 80 metrů vysokým košem, do kterého jsem s fotoaparátem nastoupil a dvě hodiny snímal hotel.

Exteriér hotelu

V případě zájmu volejte +420 728 410 416
nebo pište na post@filipobr.com